Osoby, które dopiero zaczynają użytkowanie soczewek kontaktowych, mają o nie wiele pytań. Jednym z najczęstszych jest pytanie: czy w soczewkach kontaktowych można spać? W tym artykule dowiesz się wszystkiego na ten temat.
Nie tylko zakładanie soczewek kontaktowych wzbudza obawy, ale także ich zdejmowanie. Ten proces również wymaga zdobycia odpowiedniej wprawy. Z czasem z pewnością będzie ci to wychodzić coraz lepiej. Sprawdź, jak prawidłowo to robić.
Kierowanie samochodem wymaga od nas skupienia, refleksu a przede wszystkim ostrości widzenia. Z tego powodu osoby, które cierpią na wady wzroku, są zobligowane do noszenia w trakcie jazdy samochodem okularów. Czy można jednak prowadzić samochód z soczewkami kontaktowymi? Jakie soczewki kontaktowe będą najlepsze dla kierowców?
Soczewka kontaktowa, żeby idealnie spełniać swoją funkcję, musi być dobrze dopasowana do oka i jego wady, którą ma skorygować. W tym celu specjalista dobiera między innymi odpowiednią krzywiznę bazową soczewki. To parametr, który bardzo istotnie wpływa na komfort korzystania z tych zamienników okularów korekcyjnych.
Wiele osób obawia się zakupu soczewek kontaktowych z powodu braku wiedzy na temat prawidłowego sposobu ich zakładania na oczy. Tym samym rezygnują z ogromnego komfortu życia bez okularów korekcyjnych. Tak naprawdę sam proces aplikacji soczewek jest bardzo łatwy i trwa tylko chwilę, o ile pamięta się oczywiście o przestrzeganiu pewnych zasad.
Astygmatyzm, to obok krótkowzroczności i dalekowzroczności, jedna z najczęstszych wad wzroku. Co ciekawe, w zasadzie u większości ludzi występuje tzw. sygmatyzm fizjologiczny do ok.0.5 dioptrii. Niewielki astygmatyzm zazwyczaj nie powoduje żadnych problemów ze wzrokiem, ale przekraczający te parametry wymaga korekty. Jeżeli należysz do tej drugiej grupy osób i właśnie wróciłeś od okulisty z diagnozą “astygmatyzm”, kolejnym krokiem będzie wybór odpowiednich okularów lub soczewek, które sprawiają, że zaczniesz widzieć znów wyraźnie.
Parowanie szkieł to prawdziwa zmora dla każdego użytkownika okularów. Jak sobie z tym radzić w okresie zimowym? Jak nosić maseczkę, żeby okulary nie zachodziły mgłą? Poznaj najlepsze sposoby.
Coraz więcej czasu spędzamy przed monitorami. Już nie tylko telewizor jest wrogiem naszych oczu, ale przede wszystkim monitory komputerów, laptopów, tabletów i telefonów, które skupiają nasz wzrok najczęściej. Jeśli wasz czas przed ekranem to więcej niż dwie godziny dziennie, to jesteście narażeni na cyfrowe zmęczenie wzroku. To nieprzyjemne uczucie jest efektem zbyt długiego patrzenia w monitor.
W związku z szerzeniem się nieprawdziwych informacji dotyczących wątpliwej ochrony osób noszących soczewki kontaktowe w związku z pandemią wirusa COVID-19 poniżej przestawiamy stanowisko trzech uznanych na całym świecie specjalistów zajmujących się badaniami nad zdrowiem oczu w sprawie bezpieczeństwa używania soczewek kontaktowych, które zostało opublikowane 12 marca 2020 roku o godzinie 10:58 czasu lokalnego i zostało udostępnione przez Center for Ocular Research & Education (CORE) (oryginalny artykuł można znaleźć pod adresem https://www.prnewswire.com/)
Najlepszą naturalną metodą poprawy wzroku jest zapewnienie oczom tego, czego potrzebują, aby zachować zdrowie. Regularne spożywanie pokarmów bogatych w składniki odżywcze oraz witaminy pomoże utrzymać oczy – jak i cały organizm – w najlepszej kondycji. Witaminy i przeciwutleniacze Stwierdzono, że dwie powszechnie występujące witaminy i przeciwutleniacze pomagają poprawić wzrok: Witamina A (jej niedobór zaburza tworzenie […]
- 1
- 2