Soczewki kontaktowe SoftLens – wybór na co dzień

Soczewki od marki SoftLens to doskonały wybór dla osób, które cenią sobie najwyższą jakość! Specjalistyczne soczewki asferyczne oraz toryczne stanowią duże wsparcie pacjentów, które zmagają się z astygmatyzmem. Warto wiedzieć, że przy tej wadzie wzroku zwykłe, sferyczne soczewki mogą nie zapewniać odpowiedniej ostrości widzenia. To dlatego, że soczewki tworzone z myślą o osobach z astygmatyzmem powinny mieć zupełnie inny kształt.

Soczewki toryczne dla astygmatyków

Firma SoftLens oferuje soczewki toryczne, dostosowane do potrzeb astygmatyków. Wyróżnia je sprawdzona budowa, która zapewnia doskonałą jakość widzenia na różnych odległościach. Co więcej, soczewki kontaktowe marki SoftLens charakteryzują się też dużą odpornością na osadzanie nalotów białkowych. To znacząco ułatwia czyszczenie soczewek miesięcznych i zapewnia doskonałą ostrość.

Soczewki kontaktowe przepuszczające tlen

Dlaczego przepuszczalność tlenu odgrywa tak ważną rolę? Aby to wyjaśnić, warto przyjrzeć się budowie oka. Rogówka, czyli zewnętrzna część gałki ocznej, nie jest ukrwiona w takim stopniu, jak cała gałka oczna. Oznacza to, że organizm nie transportuje do niej tlenu naczyniami krwionośnymi – rogówka musi czerpać go w powietrza. W sytuacji, gdy rogówka zostaje przykryta przez soczewkę, przepuszczalność tlenu może się zmniejszyć. Mniejszą podaż tlenu stwierdzano zwykle u osób, które stosowały soczewki starszych generacji. Nowe, zaawansowane soczewki hydrożelowe, do których zalicza się produkty SoftLens, gwarantują lepszy stopień nawilżenia i przepuszczalności tlenu. To sprawia, że korzystanie z nich nawet przez cały dzień nie sprawia najmniejszego problemu. Takie soczewki są też dobrym wyborem dla osób pracujących przed ekranami, które zmagają się ze zwiększonym przesuszeniem gałki ocznej.

Soczewki – jakie wady wzroku?

SoftLens gwarantuje bardzo duży wybór soczewek kontaktowych. To oznacza, że dostosowanie ich do konkretnych wad wzroku nie będzie kłopotliwe! Na naszej stronie www.2soczewki.pl możesz wybrać moc soczewek oraz moc cylindra. Dzięki temu zyskujesz pewność, że soczewki będą idealnie dopasowane do potrzeb Twojego wzroku.