Soczewki kontaktowe - toryczne

Wybór odpowiednich soczewek kontaktowych torycznych nie jest łatwym zadaniem. Na rynku dostępnych jest bowiem wiele produktów tego typu, przez co trudno jest zdecydować, które będą najlepsze dla nas. Kupując soczewki kontaktowe przede wszystkim należy wziąć pod uwagę ich jakość oraz dopasowanie do wady wzroku. Soczewki kontaktowe toryczne zawarte w przygotowanej przez nas ofercie są skierowane dla osób cierpiących na astygmatyzm oraz wykonane są z najnowszych materiałów i przy użyciu innowacyjnych technologii.

Toryczne
Toryczne

Soczewki kontaktowe toryczne to sferyczne szkła dedykowane osobom z astygmatyzmem. Jako że jest to jedna z podstawowych i popularnych wad wzroku, w ofercie naszego sklepu internetowego nie mogło zabraknąć szkieł kontaktowych odpowiadających na stawiane przez dane schorzenie potrzeby. Ponadto, jako że na pierwszym miejscu stawiamy jakość, posiadamy produkty wszystkich renomowanych marek z branży optycznej, które zapewniają użytkownikowi doskonałe widzenie, komfort noszenia oraz właściwe nawilżenie oka.

Kupno soczewek kontaktowych torycznych

Toryczne
Toryczne

Wybór soczewek kontaktowych torycznych dostępnych w naszym asortymencie to bez wątpienia dobra decyzja. W trosce o zdrowie naszych Klientów zadbaliśmy bowiem, żeby znalazły się w nim produkty wyłącznie wysokiej jakości, które dzięki temu, umożliwią odpowiednie nawilżenie i dotlenienie oka. Zamów soczewki kontaktowe toryczne i już dziś poznaj nowy wymiar widzenia!

Pragniemy również podkreślić, że wszystkie produkty zawarte w naszej ofercie są w bardzo atrakcyjnej cenie i w związku z tym robiąc zakupy za pośrednictwem naszego sklepu internetowego, nie nadwyrężysz swojego portfela. Co więcej, jako że praca jest naszą pasją zapewniamy profesjonalną pomoc w razie pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości dotyczących soczewek kontaktowych torycznych - z czystą przyjemnością odpowiemy na wszystkie zadane przez Was pytania. Serdecznie zapraszamy do zakupów.

Soczewki kontaktowe - astygmatyzm

Jeżeli jesteś osobą cierpiącą na astygmatyzm, dobrym rozwiązaniem dla Ciebie będzie wybór szkieł kontaktowych korygujących tę wadę. Nosząc specjalistyczne soczewki kontaktowe przeznaczone dla użytkowników mających astygmatyzm, poznasz zupełnie nowy wymiar widzenia. Produkty tego typu świetnie sprawdzają się bowiem w każdych warunkach pogodowych (w przeciwieństwie do klasycznych okularów) oraz dzięki temu, że są wykonane przy użyciu najnowszych technologii i materiałów zapewniają ponadprzeciętny komfort użytkowania, dzięki utrzymaniu soczewki w odpowiedniej pozycji.

astygmatyzm

Soczewki dla astygmatyków

Jakie soczewki kontaktowe powinny wybierać osoby z astygmatyzmem? Warto wiedzieć, że ta wada wzroku wymaga dopasowania specjalistycznych szkieł, które pozwolą zachować ostrość widzenia w każdej sytuacji. Przy astygmatyzmie zaleca się wybierać soczewki toryczne. Posiadają one specjalistyczne szkła cylindryczne, dzięki którym soczewka doskonale dopasowuje się nawet do rogówki o specyficznym kształcie. Dzisiejsze soczewki kontaktowe dla astygmatyków w niczym nie ustępują jakością okularom korekcyjnym. Jeśli więc musisz korygować wadę wzroku i zależy Ci na wygodzie, postaw na soczewki kontaktowe.

Soczewki toryczne jednodniowe czy miesięczne?

Soczewki jednodniowe dla astygmatyków są najdroższą, ale zarazem najbardziej polecaną przez okulistów opcją. Warto wiedzieć, że soczewki jednodniowe nie wymagają pielęgnacji. Po zużyciu soczewki można po prostu wyrzucić, co zapewnia większe bezpieczeństwo. W przypadku stosowania soczewek miesięcznych należy pamiętać o codziennej pielęgnacji szkieł za pomocą środka czyszczącego. Specjalistyczne płyny do pielęgnacji działają wieloetapowo; z jednej strony doskonale czyszczą szkła z osadów białkowych oraz drobnoustrojów, z drugiej – zapewniają lekkie nawilżenie soczewki, co poprawia komfort korzystania z niej. Soczewki miesięczne są dobrym rozwiązaniem dla osób, które korzystają ze szkieł codziennie i chcą nieco zaoszczędzić. Jeśli jednak wiesz, że często podróżujesz i możesz zapominać o zabieraniu środka pielęgnacyjnego, postaw na soczewki jednodniowe. To zapewni bezpieczeństwo Twoim oczom i zapobiegnie np. rozwojowi infekcji.

Jak dobrać soczewki dla astygmatyków?

Warto stawiać na soczewki toryczne stworzone z myślą o tej wadzie wzroku. Do takich soczewek zalicza się np. szkła od ACUVUE®. Zaprojektowano je przy wykorzystaniu technologii Projekt Przyspieszonej Stabilizacji. Wykorzystuje ona siłę mrugnięć oka do utrzymania soczewki w odpowiedniej pozycji przez cały dzień. Dzięki temu korzystanie z soczewek jest komfortowe, a Ty nie musisz martwić się o ewentualnie poprawianie ich w ciągu dnia.

Soczewki kontaktowe toryczne

Soczewki kontaktowe toryczne stworzono z myślą o astygmatykach. Warto wiedzieć, że jeszcze do niedawna osoby z astygmatyzmem nie mogły korzystać z soczewek i były zmuszone do używania wyłącznie okularów korekcyjnych. To dlatego, że astygmatyzm zmienia krzywiznę rogówki czy soczewki oka, a wówczas klasyczne, sferyczne szkła kontaktowe nie redukują tego efektu. Soczewki kontaktowe toryczne nie tylko pozwalają na skorygowanie dalekowzroczności czy krótkowzroczności, ale też dodatkowo wyłapują astygmatyzm i pozwalają na stworzenie ostrego obrazu. Efekt? Doskonała jakość widzenia! Soczewki toryczne pozwolą Ci pożegnać się z okularami korekcyjnymi raz na zawsze.

Typy soczewek kontaktowych torycznych

Soczewki toryczne można kupić między innymi w wersji jednodniowej i miesięcznej. Przed zdecydowaniem się na konkretne szkła warto przyjrzeć się swojemu trybowi życia. Jeśli dużo podróżujesz, jesteś aktywny w ciągu dniach i uprawiasz sporty, to na pewno soczewki jednodniowe będą najlepszym rozwiązaniem. Wyróżnia je wygoda użytkowania – soczewki po całodziennym noszeniu wystarczy wyrzucić. Rano wyciągasz ze sterylnego pudełka nową parę i cieszysz się dobrym widzeniem bez problemu! Jeśli z kolei nosisz soczewki codziennie, ale zależy Ci na przystępnej cenie, postaw na soczewki miesięczne. Takie szkła są zwykle tańsze niż te jednodniowe. Warunkiem korzystania z nich jest jednak codzienna pielęgnacja. Na szczęście nie jest ona zbyt skomplikowana – wystarczy codziennie zamoczyć soczewki w płynie dezynfekująco-nawilżającym, a następnie umyć je z osadów białkowych. Tak przygotowane soczewki nadają się do ponownego wykorzystania przez kolejne dni.

Soczewki toryczne – postaw na wygodę

Okulary korekcyjne nie zawsze są najlepszym wyborem. Przeszkadzają w uprawianiu niektórych sportów, uniemożliwiają korzystanie z okularów przeciwsłonecznych, a jesienią i zimą często parują. Jeśli doznałeś takich nieprzyjemności i masz już dość, wypróbuj soczewki kontaktowe toryczne. Nowa generacja szkieł jest dostosowana nawet do astygmatyków. Warto więc przetestować soczewki i sprawdzić, czy to opcja dla nas. Wiele osób potwierdza, że ich komfort życia i zadowolenie podniosły się wraz ze stosowaniem soczewek torycznych!