Myślisz o soczewkach kontaktowych ? Zastanawiasz się co powinieneś o nich wiedzieć zanim zaczniesz je nosić? Jeśli tak  to nie martw się  trafiłeś w dobre ręce. Pomożemy Ci podjąć odpowiednie kroki , abyś mógł rozpocząć  prawidłowe użytkowanie soczewek kontaktowych.

Co zatem warto wiedzieć zanim rozpoczniesz swoją przygodę z soczewkami.


I. Wizyta u specjalisty

W chwili kiedy zdecydujesz się na noszenie soczewek kontaktowych, umów się  na badanie wzroku z dopasowaniem soczewek kontaktowych. Dzięki badaniu i wywiadowi specjalista pomoże Ci dobrać odpowiedni produkt do Twoich oczu i potrzeb. Specjalista założy Ci na oko soczewkę lub pokaże Ci jak możesz to zrobić. Na początku możesz być zaskoczony jednakże po chwili się do nich przyzwyczaisz.  Na kolejnym etapie wizyty, oczywiście z pomocą specjalisty, nauczysz się zdejmować i zakładać soczewki.

Pierwszy zakup soczewek - Wizyta u specjalisty

Pierwszy zakup soczewek - Nauka użytkowania i pielęgnacji soczewek

II. Nauka użytkowania i pielęgnacji soczewek

Kiedy  już opanujesz  aplikację soczewek, przyjdzie kolej na  naukę dotyczącą sposobu ich użytkowania i pielęgnowania. Podczas badania specjalista przekaże Ci najważniejsze informacje związane z zachowaniem higieny Twoich oczu. W przypadku użytkowania soczewek kontaktowych systematycznej wymiany opowie o tym, jak prawidłowo czyścić i przechowywać soczewki.


III. Wizyta kontrolna

Kolejnym krokiem jest wizyta kontrolna podczas której specjalista zweryfikuje, czy dobrane soczewki kontaktowe są  dla Ciebie odpowiednie, a komfort noszenia taki jak oczekiwałeś. Wizyta kontrolna zazwyczaj odbywa się po 14 dniach od dopasowania soczewek . Jeśli w rezultacie takiej wizyty nie ma żadnych przeciwskazań przed noszeniem soczewek kontaktowych, możesz przystąpić do pierwszego zakupu.

Pierwszy zakup soczewek - Wizyta kontrolna

Twój Pierwszy zakup soczewek

IV. Pierwszy zakup

W naszym sklepie znajdziesz na pewno  to czego szukasz. Dokładne opisy produktów przybliżą Ci w pełni nasz asortyment. W razie jakichkolwiek wątpliwości możesz skontaktować się z nami w celu podjęcia odpowiedniej decyzji.