Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Soczewki kontaktowe kwartalne

Soczewki kontaktowe kwartalne to typ szkieł przeznaczonych do dłuższego noszenia i rzadszej wymiany. Podobnie jak soczewki miesięczne czy dwutygodniowe, tak i te kwartalne wymagają codziennej pielęgnacji i zanurzania w płynie czyszczącym. Warto jednocześnie pamiętać, że soczewki kwartalne są dobrą opcją dla osób, które chciałyby nieco zaoszczędzić. Koszt kupowania soczewek kwartalnych jest zdecydowanie mniejszy od np. codziennej wymiany soczewek na nową parę.

Soczewki kontaktowe kwartalne - jak o nie dbać?

Aby soczewki rzeczywiście nadawały się do codziennego korzystania, musisz pamiętać o kilku rzeczach. Przede wszystkim - soczewki kwartalne wymagają codziennego czyszczenia. Najlepiej używać do tego specjalistycznych preparatów o działaniu czyszcząco-nawilżającym. Dzięki temu nie tylko pozbędziesz się osadów białkowych, ale też zadbasz o lepsze nawilżenie soczewki. To ważne, ponieważ dzięki temu gałka oczna lepiej współgra ze szkłem, a Ty nie będziesz odczuwać w związku z tym dyskomfortu.

Jakich płynów używać do soczewek kwartalnych? Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Posiadamy wielofunkcyjne płyny pielęgnacyjne do soczewek, dzięki którym dbanie o szkła kwartalne nie stanowi najmniejszego problemu.

Soczewki kwartalne – dla kogo?

Jeśli regularny zakup soczewek jednodniowych czy dwutygodniowych to dla Ciebie zbyt duży wydatek, soczewki kwartalne z pewnością będą dobrym rozwiązaniem. Dzięki nim można cieszyć się dobrą jakością widzenia w przystępnej cenie. Oczywiście, kupując soczewki kwartalne musisz liczyć się z koniecznością regularnej pielęgnacji. Jeśli jednak to nie stanowi dla Ciebie problemu, to warto zainwestować w takie soczewki. Szkła będą z całą pewnością dobrym rozwiązaniem dla osób, które korzystają z soczewek codziennie. Warto jednak zwracać uwagę na to, by używać takich soczewek poprawnie. Nigdy nie noś ich dłużej niż wskazuje na to producent. To bardzo ważne – soczewki noszone przed dłuższy czas mogą nie tylko podrażniać, ale nawet doprowadzić do poważnych infekcji. Higiena korzystania ze szkieł jest niezwykle ważna dla zdrowia oczu i dobrego samopoczucia!