Płyny do pielęgnacji soczewek ReNu

Osoby, które decydują się na korzystanie z soczewek miesięcznych, potrzebują do nich płynu pielęgnacyjnego. Znalezienie idealnego płynu nie jest wcale łatwe – niektóre preparaty mogą działać podrażniająco i powodować dodatkowy dyskomfort. Część marek oferuje też wyłącznie duże pojemności. Te nie do końca sprawdzają się u osób, które korzystają z soczewek naprzemienne z okularami. Na szczęście niektóre marki dobrze wsłuchują się w potrzeby klientów i oferują produkty o najlepszej jakości i pojemności. Do tego grona z całą pewnością należy ReNU, czyli producent płynów zapewniających skuteczną pielęgnację soczewek kontaktowych.

Czyszczenie soczewek kontaktowych – co musisz wiedzieć?

Wielorazowe soczewki kontaktowe wymagają codziennej pielęgnacji. To ważne nie tylko dla komfortu widzenia, ale też dla naszego zdrowia. Nieczyszczone soczewki są siedliskiem bakterii, wirusów i innych drobnoustrojów, które mogą zagrażać zdrowiu oczu i całego organizmu. I dlatego należy codziennie zdejmować soczewki i pozostawiać je zamoczone w płynie do czasu, aż zdezynfekują się całkowicie.

Lekarze zalecają również, by zdejmować soczewki na noc. Zbyt długi kontakt soczewki z okiem może zagrażać rogówce. Gdy ta przestanie być barierą chroniącą przed szkodliwymi drobnoustrojami, oczy mogą zaatakować m.in. pierwotniaki. Dlatego właśnie tak ważne jest, by pamiętać o prawidłowej higienie i regularnym zdejmowaniu soczewek.

Płyn do czyszczenia soczewek ReNu

Co wyróżnia płyny od ReNu? Przede wszystkim duża dbałość o utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia. Soczewki zanurzone w płynie pielęgnacyjnym ReNu będą lekko nawilżały oko przez cały dzień. To gwarantuje, że nawet po spędzeniu całego dnia w soczewkach nie będziesz czuł zmęczenia czy bólu. To niezmiernie ważne dla osób, które z soczewek korzystają codziennie. Wrażliwe oczy wymagają regeneracji na bieżąco. Najlepszym wsparciem codziennej pielęgnacji są dobre soczewki, płyny poprawiające nawilżenie oczu ReNu, świeże powietrze oraz sen!