Soczewki na dzień i na noc

Soczewki do noszenia w trybie ciągłym to jedno z nowszych rozwiązań, które powstało w odpowiedzi na potrzeby konsumentów. Dla niektórych osób zdejmowanie soczewek na noc jest trudne bądź niemożliwe np. z uwagi na tryb pracy. W takiej sytuacji można zastosować soczewki na dzień i na noc, które umożliwiają korzystanie ze szkieł nawet przez całą dobę. Oznacza to, że takie soczewki można nosić w wybrany przez siebie sposób: tylko w trybie dziennym, tylko przez 24 godziny lub non stop przez 30 dni.

Soczewki na dzień i na noc – czy warto kupić? 

Takie soczewki są sporym wydatkiem w porównaniu do zwykłych szkieł, wiele osób docenia je jednak za możliwość ciągłego noszenia. Warto jednak podkreślić, że choć producent dopuszcza możliwość korzystania z soczewek w trybie ciągłym, to jednak warto zdejmować je nawet co kilka dni po to, by zadbać o odpowiednią pielęgnację i pozwolić oczom na regenerację. Dlaczego? Warto pamiętać, że na regularnie użytkowanych soczewkach gromadzą się tzw. osady białkowe. Owe białka pochodzą z naszych łez; gdy naloty białkowe degenerują się wskutek długiego korzystania z soczewek, mogą zmniejszać ostrość widzenia. To niestety negatywnie wpływa na codzienny komfort. Dlatego właśnie zaleca się, by soczewki przeznaczone do rzadszej wymiany mimo wszystko pielęgnować codziennie. W wyjątkowych sytuacjach soczewki dzień i noc niewątpliwie będą dużym wsparciem, ale jeśli masz taką możliwość, zadbaj o ich pielęgnację. To też zmniejsza ryzyko wystąpienia infekcji.

Soczewki dzień i noc – komfort stosowania

Czy soczewki do noszenia w trybie ciągłym są bezpieczne dla oczu? Tak. Takie soczewki zwykle wyróżnia bardzo duża przepuszczalność tlenu, dzięki czemu rogówka pozostaje dotleniona przez cały dzień. Ponadto soczewki dzień i noc bardzo często są też wyposażone w system nawilżający. Zapobiega on wysychaniu soczewki i zapewnia jej odpowiednie nawilżenie przez cały dzień. To gwarantuje maksymalny komfort użytkownikowi szkieł kontaktowych! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami.