Soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe to szansa dla wielu osób na prowadzenie życia bez uciążliwości, które powodują wady wzroku oraz związana z nimi konieczność noszenia okularów. Soczewki kontaktowe są wygodne, a korzystanie z nich jest niezwykle proste. Jeżeli zdecydowałeś/aś się powiedzieć STOP swoim okularom to na pewno usatysfakcjonuje Cię oferta naszego sklepu. Z pewnością znajdziesz w naszej ofercie soczewki, które przypisał Ci Twój lekarz. Gwarantujemy najniższą cenę oraz produkt najwyższej jakości.

DAILIES TOTAL1® 30 szt.


Soczewki kontaktowe – dla kogo?

Nie da się ukryć, że po soczewki kontaktowe sięgamy z różnych powodów. Dla części osób soczewki są dużym ułatwieniem w trakcie uprawiania sportów. Nie przy wszystkich aktywnościach można korzystać z okularów, a przy wadzie wzroku należy zadbać o prawidłową ostrość widzenia. W takiej sytuacji szkła kontaktowe są dobrą opcją dla osób prowadzących aktywny tryb życia.

Nie da się ukryć, że soczewki są również po prostu wygodne. Parujące okulary korekcyjne bywają dużym utrudnieniem, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym. Przy stosowaniu soczewek kontaktowych możesz raz na zawsze zapomnieć o tym problemie. To komfortowe rozwiązanie dla osób, które chcą cieszyć się życiem bez ograniczeń.

Jak dobrać soczewki kontaktowe?

Warto pamiętać, że szkła kontaktowe powinny być dobierane przez specjalistę. Przed zakupem konkretnych soczewek należy udać się do okulisty w celu przeprowadzenia niezbędnych badań. Gdy lekarz określi wielkość wady i zaproponuje konkretny model, pamiętaj, że możesz zamówić soczewki kontaktowe online. To wygodna opcja dla osób, które lubią otrzymywać produkty z dostawą do domu. W naszym sklepie znajdziesz również płyny do pielęgnacji szkieł – obowiązkowe dla osób, które korzystają z soczewek zmienianych w trybie miesięcznym.

Przy dobieraniu soczewek kontaktowych musisz zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim –  soczewki powinny być dobierane nie tylko do twojej wady, ale też trybu życia. Jeśli jesteś osobą aktywną, która dużo podróżuje lub ćwiczy, soczewki jednodniowe z pewnością będą dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Można korzystać z nich w dowolnym momencie bez konieczności uprzedniego umycia ich w płynie pielęgnacyjnym do soczewek. Z kolei soczewki miesięczne są znakomite dla tych osób, którym zależy na przystępniejszej cenie. Do takich soczewek należy zakupić środki czyszczące.

Dodatkowo warto też zwrócić uwagę na indywidualne wskazania. Przykładowo, jeśli doznajesz starczowzroczności, powinieneś stosować soczewki progresywne. Zapewnią Ci pełną ostrość widzenia niezależnie od tego, czy będziesz patrzeć na dal, czy może na bliż.