Płyn do soczewek Opti Free

Szukasz wielofunkcyjnego płynu do soczewek? Postaw na Opti-free! To preparat o świetnym działaniu dezynfekującym, który jednocześnie pozostaje bezpieczny dla oczu. Z płynem do soczewek Opti-free bez problemu wyczyścisz swoje szkła i zadbasz o doskonałą widoczność.

Jak wybrać płyn do soczewek?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na pojemność. Dla osób, które codziennie korzystają z soczewek, duże pojemności będą zdecydowanie najkorzystniejszą opcją. Jeśli jednak używasz soczewek raz na jakiś czas, postaw na mniejszą pojemność, np. na 120 ml. Płyn do czyszczenia soczewek należy zużyć w określonym terminie od otwarcia, tak, by nie zepsuł się i nie zaszkodził oczom. I dlatego właśnie warto dobierać pojemności środka czyszczącego do soczewek w taki sposób, by mieć pewność, że zużyjemy cały.

Co wyróżnia płyny od Opti-Free? Przede wszystkim ich wielofunkcyjność. Preparat można stosować zarówno do czyszczenia soczewek silikonowych, jak i hydrożelowych. Co więcej, płyn jest jednocześnie bakteriobójczy i grzybobójczy. To zapewnia maksymalne bezpieczeństwo i idealną ochronę oczu przed drobnoustrojami. Z drugiej strony jednak, mimo swej skuteczności, płyn w żadnym stopniu nie podrażnia śluzówki oka. Z pewnością to ważna informacja zwłaszcza dla osób, które często zmagają się z podrażnieniem oczu i muszą naprawdę ostrożnie dobierać stosowane preparaty. Z Opti-Free możecie zapomnieć o wszystkich obawach.

Jak czyścić soczewki?

Soczewki miesięczne należy czyścić codziennie. W tym celu należy umyć dłonie i wziąć do ręki soczewkę. Następnie na drugą dłoń nałożyć niewielką ilość płynu i delikatnie pocierać nim soczewkę z obu stron. Na koniec należy zanurzyć soczewkę w płynie przelanym do pojemnika na soczewki. Tak przygotowane soczewki zostawiamy w płynie do czasu wskazanego przez producenta na opakowaniu.

To ważne dla bezpieczeństwa - nieprawidłowo wyczyszczona soczewka może skutkować zakażeniem oka czy uszkodzeniem rogówki. Niestety, to częsta przypadłość osób, które stosują płyn w nieprawidłowy sposób lub nie korzystają z niego po każdym zdjęciu soczewek. Dbaj o swoje bezpieczeństwo!