Soczewki kontaktowe progresywne

Wzrok to jeden z najważniejszych narządów człowieka, dlatego też tak ważne jest, aby prawidłowo o niego dbać. Przestrzeganie reguł profilaktyki narządu wzroku jest szczególnie ważne dla osób borykających się z problemami z ostrością widzenia i z tego względu zadbaliśmy o to, aby soczewki kontaktowe progresywne znajdujące się w naszym asortymencie charakteryzowała wysoka jakość i higieniczność.

soczewki kontaktowe progresywne

Soczewki kontaktowe progresywne umożliwiają dobre widzenie zarówno z bliska, jak i z dużej odległości. Ich zakup jest zatem doskonałym rozwiązaniem dla osób cierpiących jednocześnie na dalekowzroczność i krótkowzroczność - szkła kontaktowe tego typu ułatwią im codzienne funkcjonowanie oraz sprawią, że nosząc je zapomną o swoim problemie. Warto dodać, że soczewki kontaktowe progresywne znajdujące się w naszym asortymencie pochodzą od cieszących się dużym uznaniem producentów i w związku z tym dokonując zakupu, możesz mieć pewność, że będzie cechować je wysoka jakość.

Progresywne

Kupno soczewek kontaktowych progresywnych

Progresywne
Progresywne

Nie czekaj i już dziś zamów soczewki kontaktowe progresywne! Nasza oferta została stworzona z myślą o najbardziej wymagających Klientach. W trosce o ich zdrowie i zadowolenie zadbaliśmy również, aby produkty te, dzięki temu, że są wykonane z wysokiej jakości, materiałów, umożliwiały odpowiednie nawilżenie i dotlenienie oczu.

Soczewki kontaktowe progresywne to skuteczne rozwiązanie, dzięki któremu będziesz widzieć w optymalny sposób zarówno z bliska, jak i z daleka. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziecie Państwo soczewki kontaktowe progresywne wszystkich najpopularniejszych na rynku producentów, dostępne w bardzo konkurencyjnych cenach.

Soczewki kontaktowe progresywne

Soczewki progresywne zostały stworzone z myślą o osobach doświadczających prezbiopii, inaczej starczowzroczności. Tak nazywamy proces starzenia się wzroku, który wpływa na zmniejszenie elastyczności soczewki po 40. roku życia. Soczewki progresywne są wyprofilowane w taki sposób, by zapewniać dobre widzenie nawet po czterdziestce. W zależności od tego, jak spojrzysz, soczewka dostosuje się do Twoich potrzeb. Górna część soczewek progresywnych pozwala na dobrze widzenie przedmiotów znajdujących się w dali, z kolei dolna część soczewek pozwala na komfortowe oglądanie rzeczy znajdujących się w bliskim otoczeniu. W ten sposób przy pomocy soczewek progresywnych możesz bez problemu prowadzić samochód, czytać książkę czy oglądać serial.

Jak dobrać soczewki progresywne?

Moc soczewek progresywnych, nazywanych również multifokalnymi, powinna być dobierana przez lekarza specjalistę. To ważne, ponieważ przed wyborem soczewek należy określić moc kanałów bliży i dali. Dzięki temu soczewki progresywne będą dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Co ważne, soczewki multifokalne zwykle wyróżniają się dużym stopniem nawilżenia. Warto na to zwrócić uwagę przed zakupem konkretnego modelu. Soczewki progresywne muszą być nawilżone, ponieważ wraz z wiekiem zmniejsza się zdolność oka do utrzymania nawilżania. To objawia się dyskomfortem, pieczeniem i suchością, a niestety stosowanie soczewek może pogłębiać takie objawy. I dlatego tak ważne jest, by używać soczewek o odpowiednim stopniu nawilżenia. Dzięki temu szkła pozostaną neutralne dla oczu i nie będą wywoływać nieprzyjemnych dolegliwości.

Soczewki kontaktowe progresywne: jednodniowe czy miesięczne?

Wybór soczewek zależy tak naprawdę od Twoich możliwości finansowych oraz od trybu życia. W przypadku stosowania soczewek od czasu do czasu, zaleca się raczej wybór tych jednodniowych. Opakowanie można otworzyć w dowolnym momencie; zużyte soczewki wystarczy później zutylizować. W przypadku soczewek miesięcznych mowa raczej o stosowaniu szkieł w trybie ciągłym, przez 30 dni. Dzięki temu płacisz tylko za jedno opakowanie miesięcznych soczewek i zużywasz je w czasie wskazanym przez producenta.