Wyprzedaż!
Original price was: 94,74 zł.Current price is: 87,16 zł.
Wyprzedaż!
Original price was: 99,99 zł.Current price is: 91,99 zł.
Wyprzedaż!
Original price was: 54,90 zł.Current price is: 50,51 zł.
Wyprzedaż!
Original price was: 60,90 zł.Current price is: 56,03 zł.
Wyprzedaż!
Original price was: 165,99 zł.Current price is: 152,71 zł.
101,84 

Soczewki sferyczne, czyli jakie?

Soczewki sferyczne to klasyczne soczewki kontaktowe, przeznaczone do korygowania krótko- i dalekowzroczności. Ich nazwa wzięła się od sfery (z gr. „kula”) – soczewki te swoim kształtem przypominają wycinek kuli. Z tego względu czasem nazywa się je również soczewkami kulistymi.

Soczewki sferyczne – dla kogo?

Warto podkreślić, że soczewek sferycznych nie stosuje się u osób z astygmatyzmem. Dla pacjentów z taką wadą wzroku stworzono soczewki toryczne. Co ważne, dobór soczewek należy zawsze konsultować z lekarzem specjalistą. Przed wybraniem konkretnego typu szkieł kontaktowych musisz wykonać niezbędna badania. Optometrysta określi między innymi moc, średnicę oraz promień krzywizny dla Twoich soczewek. Powinien również wskazać, jaki materiał soczewek będzie dla Ciebie odpowiedni. Dziś zdecydowanie najpopularniejsze są soczewki silikonowo-hydrożelowe. Wyróżnia je duża przepuszczalność tlenu i jednocześnie utrzymanie odpowiednio poziomu nawilżenia oka.

Soczewki sferyczne typy

Wśród soczewek kontaktowych sferycznych wyróżnia się między innymi jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne czy kwartalne. Takie informacje wskazują, jak długo można korzystać z danych szkieł. Soczewki jednodniowe są najdroższe, ale zarazem przez wiele osób uznawane za najbardziej komfortowe. Pozwalają bowiem na korzystanie z soczewek w dowolnym momencie. Po zakończeniu dnia soczewki można po prostu wyrzucić. Z kolei soczewki dwutygodniowe, miesięczne czy kwartalne wymagają codziennej pielęgnacji. W tym celu używa się wielofunkcyjnych środków dezynfekujących i nawilżających soczewki kontaktowe.

Dużą zaletą soczewek kontaktowych wielorazowych jest ich niższa cena. Jednocześnie należy pamiętać o bezwzględnej, regularnej pielęgnacji soczewek – w przeciwnym razie możemy z łatwością doprowadzić do podrażnienia czy infekcji. Przy stosowaniu odpowiednich środków użytkowanie soczewek jest jednak bezpieczną i wygodną alternatywą dla okularów korekcyjnych. Dodatkowo to optymalna opcja dla osób aktywnych, którym okulary przeszkadzają np. w uprawianiu niektórych sportów.