acuvue logo

ACUVUE®SOCZEWKA, KTÓRA ZMIENIA WSZYSTKOTM

WYBIERZ SOCZEWKI KTÓRE SĄ DLA CIEBIE NAJLEPSZE

RODZINA ACUVUE® OASYS

RODZINA ACUVUE® MOIST

Wypróbuj krople do oczu blink contacts® ponieważ


  • zostały specjalnie zaprojektowane dla użytkowników soczewek kontaktowych,
  • nawilżą Twoje oczy i zapewnią Ci komfort na koniec dnia,
  • zmniejszą dyskomfort, który może prowadzić do potrzeby wcześniejszego zdjęcia soczewek,
  • zapewnią Ci ulgę od uczucia suchości i zmęczenia oczu,
  • są odpowiednie dla wszystkich rodzajów soczewek kontaktowych – nie wymagają ich zdejmowania
blink contacts 10ml
blink intensive 10ml

Wypróbuj krople blink® intensive, ponieważ:


  • pomogą Ci zapewnić długotrwałą ulgę od uczucia podrażnienia, pieczenia i suchości oczu
  • zapewnią komfort chroniąc powierzchnię oka
  • utrzymają nawilżenie oka nawet przez ponad 60 minut
  • zawierają dodatkowy środek łagodzący dla ukojenia i ochrony oczu

KROPLE BLINK®

DZIAŁAJĄ W MGNIENIU OKA

Jeśli Twoje oczy są suche i podrażnione

Jeśli Twoje oczy pieką i płoną

PORADNIK ACUVUE®

ZOBACZ CO DLA CIEBIE PRZYGOTOWALIŚMY

EDUKACJA

***

Tematy

Fakty i mity na temat soczewek kontaktowych


1. NOSZENIE SOCZEWEK KONTAKTOWYCH JEST NIEWYGODNE

Dostępne-obecnie na rynku soczewki kontaktowe są niezmiernie komfortowe w noszeniu. Wykonanesą z łatwo przepuszczających tlen materiałów, dzięki czemu gwarantują prawidłowe oddychanie komórek rogówki. Najnowsze technologie i materiały używane do ich produkcji powodują, że użytkownicy, którzy mają prawidłowo dobrane soczewki praktycznie nie czują ich na oczach. Przykładem jest nowoczesna technologia HYDRACLEAR™ Plus, którą wykorzystano do produkcji soczewekACUVUE® OASYS. Technologia ta sprawiła, że soczewki są niepokonane w zapewnianiu komfortu 1.
1 W 20 badaniach klinicznych (www.clinicaltrials.gov) oceniano subiektywny komfort noszenia jako pierwszo- lub drugorzędowy wynik badania w soczewkach kontaktowych ACUVUE® OASYS with HYDRACLEAR® Plus. Przegląd według stanu na dzień 2 sierpnia 2018r.

2. SOCZEWKA KONTAKTOWA PRZYKLEI MI SIĘ DO OKA

Nie ma takiej możliwości, żeby soczewka kontaktowa przykleiła się do gałki ocznej. Tego typu obawy najprawdopodobniej pojawiają się w wyniku efektu suchego oka. Rzeczywiście może się zdarzyć, że po wielu godzinach przed komputerem lub w suchym pomieszczeniu soczewka przylgnie mocniej do rogówki. W takiej sytuacji należy wykonać kilka mrugnięć lub użyć kropli nawilżających przeznaczonych do soczewek kontaktowych np. blink contacts®

3. SOCZEWKA KONTAKTOWA MOŻE ZGUBIĆ SIĘ W OKU

Jest po prostu fizycznie niemożliwe w związku z tym, że Twoje oko pokryte jest specjalną membraną, która chroni przed przedostaniem się czegokolwiek za gałkę oczną. Soczewka kontaktowa może jedynie umiejscowić się na przednim odcinku oka. Jeżeli dojdzie do jakiegokolwiek przesunięcia to będzie to okolica powieki. Mrugnięcie kilka razy okiem powinno pomóc przywrócić soczewkę na właściwe miejsce.

4. ZAKŁADANIE SOCZEWKI BOLI I JEST NIEPRZYJEMNE

Jest to jeden z najbardziej popularnych mitów na temat soczewek kontaktowych. Najprawdopodobniej dlatego, że związany jest lękiem lub obawą przed włożeniem sobie czegoś do oka. Proces zakładania czy inaczej mówiąc aplikacji soczewek kontaktowych niejest nieprzyjemnym zabiegiem a do tegonauczy Cię tego Twój specjalista podczas wizyty w gabinecie. Pamiętaj gdyby było to aż tak nieprzyjemne tysiące ludzi na ziemi zdecydowało by się na inną korekcję wzroku.

5. SOCZEWEK NIE MOGĄ NOSIĆ OSOBY Z ASTYGMATYZMEM

Oczywiście, że osoby z astygmatyzmem mogą nosić soczewki kontaktowe. To właśnie dla nich przeznaczone są soczewki toryczne. Najnowsze technologie jak – Projekt Przyspieszonej Stabilizacji (ASD)użyta w soczewkach kontaktowych ACUVUE® OASYS for ASTIGMATISM i 1-DAY ACUVUE® MOIST for ASTIGMATISM – pomaga utrzymać soczewkę w odpowiedniej pozycji. To z kolei zapewnia wyraźne i stabilne widzenie, niezależnie od ruchów głowy2. Obecnie dostępne są zarówno jednodniowe jak i wielokrotnego użytku soczewki dla osób z astygmatyzmem.
2 Dane JJVCC 2008 i 2010.

6. PIELĘGNACJA SOCZEWEK JEST TRUDNA I CZASOCHŁONNA

Pielęgnacja soczewek jest dziecinnie prosta. Tak naprawdę potrzebujesz jedynie kilku minut, by właściwie o nie zadbać przy użyciu odpowiedniego płynu do pielęgnacji soczewek kontaktowych. Soczewki dwutygodniowe czy miesięczne, wymagają dosłownie chwili sprowadzającej się do zdjęcia soczewek, oczyszczenia ich ze zgromadzonych na niej osadów i umieszczenia w pojemniczku. Jeśli jednak nie masz na to czasu, polecamy Ci jednodniowe soczewki kontaktowe, które wymagają najmniej czasu na pielęgnację. Wyrzucamy je po prostu do kosza, a kolejnego dnia zakładamy nową, świeżą parę. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które uprawiają sport, cenią sobie wygodę albo użytkują soczewki sporadycznie.

7. KORZYSTANIE Z SOCZEWEK KONTAKTOWYCH PROWADZI DO INFEKCJI OCZU

Ryzyko pojawienia się infekcji oczu podczas użytkowania soczewek kontaktowych jest minimalne. Jeżeli we właściwy sposób przestrzegasz zasad higieny, tzn. myjesz dokładnie dłonie przed założeniem soczewek lub dotknięciem oka, pamiętasz o regularnej wymianie soczewek, czyszczeniu soczewek płynem do ich pielęgnacji – nie masz podstaw do obaw!

8. SOCZEWKI NIE SĄ TAK DOBRE JAK OKULARY

O zaletach soczewek kontaktowych nad okularami można by pisać wiele. Przede wszystkim okulary nie dają pełnego pola widzenia- mimo intensywnych i częstych ruchów głowy. Soczewka natomiast, dzięki temu, że przylega do rogówki, porusza się wraz z ruchem nie głowy a gałki ocznej, zapewniając tym samym szersze pole widzenia. Dla kierowców –szczególnie istotny aspekt to fakt, że soczewki w przeciwieństwie do okularów nie parują czy też nie zsuwają się z nosa.

9. SOCZEWKI KONTAKTOWE MOGĄZADRAPAĆ MOJE OKO

Mogą występować pewne problemy związane z noszeniem soczewek kontaktowych, ale są one bardzo rzadkie. Większość z nich wynika z niewłaściwego dopasowania soczewek lub niezastosowania się do zaleceń specjalisty dotyczących harmonogramu wymiany soczewek. Jeżeli natomiast pojawia się z jakiegoś powodu uczucie dyskomfortu lub zaburzenie widzenia podczas noszenia soczewek kontaktowych,należy szybko skontaktować się ze specjalistą.

10. SOCZEWKA WYSUSZA OKO I JEST SZKODLIWA

Obecnie do produkcji soczewek kontaktowych używa się materiałów najnowszej generacji – co najważniejsze dla użytkowników soczewek-o bardzo dobrych właściwościach tleno-przepuszczalnych. Dzięki temu niema mowy o podrażnionych, zaczerwienionych czy piekących oczach jak w przypadku soczewek starszej generacji.

11. PRZY PREZBIOPII NIE MOŻNA STOSOWAĆ SOCZEWEK

Prezbiopia inaczej zwana starczowzrocznością to zaburzenie widzenia, które jest związane z wiekiem i starzeniem się organizmu. Korekcja takiej wady polega na doborze osobnychokularów do bliży i do dali lub skorzystania z wygodniejszej opcji-okularów progresywnych. Te ostatnie w różnych częściach mają różną moc skupiającą i nie trzeba nieustająco szukać drugiej pary. Bez obaw i tutaj mamy rozwiązanie w postaci progresywnych soczewek kontaktowych, które mogą być stosowane jako jeszcze lepsza i komfortowa alternatywa. Przykładem takich soczewek są 1-DAY ACUVUE® MOIST MULTIFOCAL.

12. SOCZEWEK NIE MOŻNA NOSIĆ PRZEZ CAŁY DZIEŃ I NOC

W dostępnej obecnie na rynku ofercie soczewek kontaktowych można również znaleźć produkty, które pozwalają na dłuższe noszenie bez konieczności ich ściągania na noc (tzw. tryb przedłużony). Jest to zdecydowanie wygodne rozwiązanie dla osób, którym zdarza się po prostu zasypiać w soczewkach. Do zalet tego typu produktów zaliczyć można: delikatność, wysokie nawilżenie i przepuszczalność tlenu. Pamiętaj aby upewnić się u specjalisty, że twoje soczewki są dostosowane do takiego trybu użytkowania

13. W SOCZEWKACH KONTAKTOWYCH NIE MOŻNA PŁYWAĆ

Soczewki kontaktowe to świetne rozwiązanie dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Natomiast jeśli chodzi o kwestię pływania to nie powinno się wystawiać soczewek na kontakt z wodą. Takie działanie zwiększa ryzyko zakażenia bakteriami występującymi w wodzie. W normalnych warunkach nie są one szkodliwe, ale w skrajnych przypadkach mogą przywrzeć do powierzchni soczewki. Mogą się one stać nośnikiem dla drobnoustrojów lub zostać uszkodzone przez chlor – co w efekcie może prowadzić do infekcji i poważnych schorzeń oczu.

14. KOLOROWE SOCZEWKI WYGLĄDAJĄ NIENATURALNIE A POZA TYM NIE MAM WADY WZROKU

Kolorowe soczewki kontaktowe może nosić każdy niezależnie od tego czy ma wadę wzroku czy nie. Są one dostępne w wersji, która koryguje wzrok jak równie w wersji o mocy zero ( tzw. plano). Nie zmienia to faktu, że kolorowe soczewki kontaktowe też powinny być dopasowane przez specjalistę i konieczne jest przestrzeganie tych samych zasad higieny. Jeżeli chodzi o wygląd to dostępne są produkty, które podkreślają i/lub pogłębiają naturalny kolor oczu, dodając przy tym blasku. W ofercie można też znaleźć soczewki, które mają za zadanie nadać odpowiednią barwę lub wzmocnić naturalną. Wystarczy dobrać odpowiedni dla siebie produkt.

15. SOCZEWKI KONTAKTOWE SĄ DLA OSÓB DOROSŁYCH

Nie ma żadnych przeciwwskazań co do użytkowania soczewek kontaktowych przez nastolatków i dzieci. Oczywiście każdy przypadek należy skonsultować ze specjalistą. Nie ma minimalnego wieku, od któregomożna nosić soczewki. Tak naprawdę to zależy od tego czy nasze dziecko jest na tyle otwarte i dojrzałe, żeby wypróbować soczewki kontaktowe, biorąc jednocześnie na siebie odpowiedzialność za ich pielęgnację i higienę.

16. SOCZEWKI KONTAKTOWE NIE POZWALAJĄ OCZOM ODDYCHAĆ

Bez obaw. Soczewki kontaktowe nie blokują dostępu tlenu do oka. Wręcz przeciwnie, dzięki wykorzystaniu innowacyjnych materiałówdostępne na rynku produkty gwarantują odpowiednią ilość i dopływ tlenu do rogówki. Jeżeli dochodzi do niedotlenienia to jest ono najczęściej spowodowane spaniem w soczewkach lub nieprzestrzeganiem terminu wymiany.

17. NIE MOGĘ MIEĆ MAKIJAŻU JAK UŻYWAM SOCZEWEK KONTATKOWYCH

Noszenie soczewek z całą pewnością nie wyklucza posiadania makijażu. Jedynym warunkiem jest zachowanie odpowiedniej kolejności i wiedza na temat tego kiedy powinien być wykonany – przed czy po założeniu soczewek. Należy zacząć od umycia rąk i założenia soczewek, następnie można wykonać makijaż. Po całym dniu pamiętaj aby umyć ręce, następnie zdjąć soczewki, po czym zmyć dokładnie makijaż.

Tysiące oczu już wybrało – soczewki kontaktowe 🙂 – wypróbuj je i Ty!

Jak wygląda dobór soczewek kontaktowych


Zastanawiasz się jak wygląda dobór soczewek kontaktowych? Myślisz o soczewkach kontaktowych? Jesteś już właściwie zdecydowany/-a? Ale nadal nie wiesz od czego zacząć? Mamy nadzieję, że ten artykuł rozwieje Twoje wątpliwości. Poniżej postaramy się przedstawić cały proces w kilku krokach.

Zanim jednak do tego przejdziemy warto przede wszystkim podkreślić fakt i pamiętać o tym, że o doborze konkretnych soczewek kontaktowych powinien zdecydować tylko i wyłącznie specjalista.

Jak więc wygląda dobór soczewek kontaktowych?

1. UMÓW SIĘ NA BADANIE

Umów się na wizytę u okulisty lub optometrysty w gabinecie okulistycznym lub salonie optycznym na dobranie odpowiednich soczewek kontaktowych. Dobór soczewek trwa trochę dłużej niż normalne badanie wzroku, dlatego zarezerwuj sobie więcej czasu.

2. PRZYJDŹ NA BADANIE WZROKU

Zanim badanie się rozpocznie, specjalista przeprowadzi z Tobą wywiad. Celem tego wywiadu jest określenie:

  • Twojego stanu zdrowia: przewlekłe schorzenia, choroby i alergie, przebyte operacje, przyjmowane leki, historia schorzeń oczu w rodzinie, zwłaszcza, jeśli ktoś z rodziny cierpiał na takie schorzenia jak jaskra lub zaćma itd.
  • Twoich potrzeb i sposobu spędzania czasu, form aktywności
  • Dotychczasowych doświadczeń z soczewkami kontaktowymi
  • Oczekiwań w stosunku do soczewek kontaktowych
  • Zapyta też jak często planujesz korzystać z tej formy korekcji wzroku

Wywiad jest bardzo ważnym etapem spotkania. Przekaż specjaliście wszystkie ważne informacje i szczerze odpowiedz na zadawane pytania. Podczas badania specjalista odpowie też na wszystkie twoje pytania, odniesie się do ewentualnych obaw i wątpliwości.

Twoje oczy wiele mówią o Twoim ogólnym stanie zdrowia. Niech Cię więc nie dziwi, jeśli specjalista będzie pytać o inne Twoje dolegliwości.

3. BADANIE WZROKU

W czasie wizyty specjalista zbada Twój wzrok, a co za tym idzie zdrowie Twoich oczu. Samo badanie najczęściej zaczyna się od komputerowego badania wzroku za pomocą autorefraktometru. Jest to bardzo wstępna faza badania z uwagi na dosyć dużą niedokładność. W kolejnym etapie specjalista wykonuje badanie wzroku za pomocą foroptera lub kasety szkieł próbnych. Za pośrednictwem różnych testów sprawdza dokładnie parametry wady wzroku, bazując na tym co odpowiada mu pacjent.

Kluczowe w przypadku doboru soczewek kontaktowych jest sprawdzenie przedniego odcinka oka – tu ocenić można stan powierzchni oczu, powiek, filmu łzowego. Wykorzystuje się do tego specjalne urządzenie – lampę szczelinową. Dzięki temu zyska pewność co do tego czy soczewki kontaktowe będą dla Ciebie właściwą metodą korekcji. Ten etap trwa od 15 do 30 minut.

4. DOPASOWANIE SOCZEWEK

Po przeprowadzonym badaniu wzroku specjalista podejmie decyzję o tym, jakie parametry powinny mieć Twoje soczewki kontaktowe, aby były właściwie dopasowane do Twojej wady wzroku i wielkości Twoich oczu. Dzięki temu będziesz cieszyć się komfortem noszenia.

Właściwie dobrane soczewki nie wymagają okresu adaptacji. Specjalista poprosi Cię o noszenie soczewek przez kilka minut, a następnie potwierdzi przy użyciu lampy szczelinowej czy we właściwy sposób układają się one na Twoich oczach. Może zaistnieć konieczność wypróbowania więcej niż jednej pary soczewek – pamiętaj, że najbardziej istotny jest komfort noszenia, a także jakość widzenia. Dlatego tak ważne jest, żeby o wszelkich uwagach powiadomić specjalistę.

5. PRZYMIERZANIE SOCZEWEK KONTAKTOWYCH – NAUKA ZAKŁADANIA, ZDEJMOWANIA SOCZEWEK

Kolejnym krokiem jest oczywiście nauka zakładania i zdejmowania soczewek kontaktowych. W pierwszym kroku Specjalista pomoże Ci zaaplikować soczewki lub poprosi Cię o samodzielne założenie. Nie przejmuj się, jeśli nie uda Ci się za pierwszym razem. Dokładnie po to jest takie spotkanie, by móc ostatecznie czuć się pewnie i komfortowo. Kolejnym krokiem jest nauka zdejmowania soczewek. Pacjent samodzielnie zdejmuje soczewki kontaktowe ucząc się przy tym techniki ściągania soczewki. Jeżeli wszystko jest w porządku, to pacjent otrzymuje soczewki do domu i zaczyna z nich korzystać w „normalnych” warunkach. Nawet nie zauważysz, kiedy przyzwyczaisz się do zakładania i zdejmowania soczewek kontaktowych i będziesz to robił z dużą precyzją.

6. NAUKA PIELĘGNACJI SOCZEWEK KONTAKTOWYCH

W zależności od rodzaju soczewek kontaktowych wymagana jest różna ich pielęgnacja. Specjalista na podstawie rozmowy z Tobą wybierze soczewki, które najlepiej będą pasowały do Twojego trybu życia. Pamiętaj, że masz prawo zapytać specjalistę, dlaczego podjął decyzję o wyborze danych soczewek, a także poprosić o dopasowanie nowych soczewek, kiedy zmianie ulegnie np. Twój styl życia i Twoje potrzeby. Warto pamiętać również, że możesz poprosić o dopasowanie soczewek dwutygodniowych, noszonych na co dzień, a także soczewek jednodniowych, które mogą być bardziej wskazane na przykład podczas wyjazdu na urlop.

Podczaswizytyspecjalista poinformuje Cię o najważniejszych zasadach pielęgnacji soczewek kontaktowych:

  • zanim dotkniesz oka lub soczewki kontaktowej zawsze dokładnie umyj ręce łagodnym mydłem, a następnie dokładnie spłucz wodą i wytrzyj
  • następnie opłucz soczewki płynem do ich pielęgnacji-tym, który polecił Ci specjalista po czym wyczyść je mechanicznie pocierając
  • umieść soczewki w pojemniczku
  • w przypadku soczewek jednodniowych, po zdjęciu ich z oka –wyrzuć je po prostu do kosza.
7. WIZYTA KONTROLNA

Po kilku dniach od dopasowania specjalista powinien zaprosić Cię na wizytę kontrolną. To bardzo ważne, żeby z takiej opcji skorzystać. Po pełnym dopasowaniu soczewek kontaktowych pacjent otrzyma receptę, na której są zapisane parametry soczewek kontaktowych oraz pełna nazwa dopasowanych soczewek kontaktowych.

8. ZAKUP SOCZEWEK

Po badaniu i dopasowaniu soczewek ACUVUE®, otrzymasz bezpłatnie 10 soczewek jednodniowych lub 2 soczewki dwutygodniowe. Jeżeli po wizycie kontrolnej okaże się, że dobrane przez specjalistę soczewki są dla Ciebie odpowiednie – możesz dokonać zakupu w naszym sklepie.

Pamiętaj

Rób badania wzroku regularnie, najlepiej raz na 6 miesięcy, a najrzadziej raz do roku.Niestety często o tym zapominamy i nie badamy się regularnie, a wada może ulec zmianie.


Artykuł ma charakter sponsorowany.

Niniejsza strona ma charakter informacyjno-reklamowy. Jest prowadzona i redagowana przez 2soczewki.pl sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 71, 02-595 Warszawa, NIP: 5213652976, REGON: 146803591, która jest autorem materiałów i opracowań na stronie i ponosi pełną odpowiedzialność za jej zawartość. Przeznaczona jest dla mieszkańców Polski. Informacje przedstawione na tej stronie mają jedynie charakter informacyjny i poglądowy i nie stanowią podstawy do diagnozowania konkretnych stanów chorobowych u indywidualnych osób, a przekazywanie przez firmę 2soczewki.pl sp. z o.o. ogólnych informacji odnośnie stanu zdrowia i wad wzroku nie zastępuje porady lekarza specjalisty. W przypadku wystąpienia problemów ze wzrokiem należy udać się do właściwego lekarza specjalisty celem wykonania stosownych badań. Firma 2soczewki.pl sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za samodzielne próby diagnozowania lub leczenia wad wzroku

ACUVUE® jest znakiem towarowym firmy Johnson & Johnson Poland Sp. z o.o.,© Johnson & Johnson Poland ul. Iłżecka 24, 02-135 Warszawa, Polska; Spółka zarejestrowana w Sadzie Rejonowym dla m. st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sadowego, KRS0000032278, NIP 113-00-20-467, o kapitale zakładowym 39 751 500,00 złotych. © Johnson & Johnson Poland Sp. z o.o.,ul. Iłżecka 24, 02-135 Warszawa, 2019, OPTYK/2019/02/9226b

Soczewki kontaktowe ACUVUE® OASYS, ACUVUE® MOIST przeznaczone są do korekcji zdrowych oczu. Krople do oczu blink contacts®, blink® intensive stosowane są w celu łagodzenia różnych dolegliwości ocznych, takich jak suchość, podrażnienie, zakażenie czy alergie.
Podmiot prowadzący reklamę: 2soczewki.pl
Producent: Johnson & Johnson Vision Care, Inc.