Twarde soczewki kontaktowe

Wybór odpowiednich soczewek kontaktowych nie jest łatwym zadaniem. Na rynku dostępnych jest bowiem wiele produktów tego typu, przez co trudno jest zdecydować, które będą najlepsze dla nas. Kupując soczewki kontaktowe przede wszystkim należy wziąć pod uwagę ich jakość oraz dopasowanie do wady wzroku, równie istotnym aspektem jest jednak także to, czy będą one miękkimi czy twardymi soczewkami kontaktowymi.

twarde soczewki kontaktowe

Nie znaleziono produktów, których szukasz.


Twarde soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe dzieli się na wiele typów. Jeden z najprostszych podziałów zakłada wyróżnienie soczewek kontaktowych twardych oraz miękkich. Te pierwsze były przez długi czas uznawane za soczewki o gorszej jakości. Wykorzystanie nowych, ulepszonych materiałów sprawiło jednak, że twarde soczewki są dziś szczególnie doceniane zwłaszcza przez osoby z dużymi i nieregularnymi wadami wzroku.

Soczewki twarde i miękkie – różnice

Soczewki twarde radzą sobie z bardziej skomplikowanymi wadami i chorobami wzroku, takimi jak na przykład stożek rogówki. Dzięki stosowaniu soczewek twardych można przywrócić dobrą jakość widzenia również osobom zmagającym się z bardzo dużym astygmatyzmem. Ponadto korzystanie ze szkieł twardych zaleca się także pacjentom, u których wady powstały po korekcji rogówki bądź na skutek urazów.

Soczewki twarde zapewniają doskonałą ostrość widzenia w przypadku wad, z którymi soczewki miękkie sobie nie radzą. Jeśli więc zmagasz się z dużą wadą, udaj się do optometrysty na niezbędne badania. Aby stwierdzić, czy dana wada kwalifikuje się do korzystania z soczewek twardych, należy dokonać oceny przedniego odcinka oka, a także wykonać topografię rogówki.

Soczewki miękkie, w przeciwieństwie do tych twardych, stosuje się zwykle przy umiarkowanych wadach. Takie soczewki są zalecane zarówno osobom z krótko- i dalekowzrocznością, jak i tym doświadczającym niewielkiego astygmatyzmu. Soczewki miękkie są bardzo cienkie, co sprawia, że oko łatwo adaptuje się do nich. Z kolei soczewki twarde w pierwszych dniach lub tygodniach mogą powodować lekki dyskomfort. Jednak gdy oczy już przyzwyczają się do nich, soczewki pozostają w pełni komfortowe i zapewniają doskonałą jakość widzenia.

Soczewki twarde czy miękkie – co wybrać?

Nie wiesz, które soczewki będą lepiej dostosowane do Twojej wady wzroku? Skorzystaj z porady specjalisty! A jeśli szukasz konkretnego modelu soczewek, zapoznaj się z ofertą dostępną w sklepie internetowym 2soczewki. Gwarantujemy duży wybór spośród renomowanych marek produkujących soczewki kontaktowe oraz płyny do pielęgnacji szkieł.