Twarde soczewki kontaktowe

Wybór odpowiednich soczewek kontaktowych nie jest łatwym zadaniem. Na rynku dostępnych jest bowiem wiele produktów tego typu, przez co trudno jest zdecydować, które będą najlepsze dla nas. Kupując soczewki kontaktowe przede wszystkim należy wziąć pod uwagę ich jakość oraz dopasowanie do wady wzroku, równie istotnym aspektem jest jednak także to, czy będą one miękkimi czy twardymi soczewkami kontaktowymi.

twarde soczewki kontaktowe

Twarde

Twarde soczewki kontaktowe stanowią doskonałą alternatywę dla ich “miękkich” odpowiedników. Dzięki ich specyficznym właściwościom umożliwiają bowiem większą przepuszczalność tlenu oraz nie przylegają bezpośrednio do oka, co jest bardzo korzystne dla zdrowia. Co więcej, wykonane są  z bardziej wytrzymałych materiałów, dlatego też ich żywotność jest znacznie większa aniżeli soczewek miękkich. Ze względu na ich szeroki wachlarz zalet, z pewnością docenią je osoby, które lubią ciekawe rozwiązania oraz ponadprzeciętny komfort użytkowania.

Poznaj ofertę twardych soczewek kontaktowych

Twarde
Twarde

Twarde soczewki kontaktowe znajdujące się w asortymencie naszego sklepu internetowego pochodzą od najlepszych, cieszących się dużym uznaniem producentów na rynku i w związku z tym cechuje je wysoka jakość i solidność wykonania. Zamów twarde soczewki kontaktowe i już dziś poznaj nowy wymiar widzenia! Dzięki swojej specyficznej budowie zapewniają one wysokie dotlenienie oczu oraz ponadprzeciętny komfort noszenia potrzebny każdego dnia.

Pragniemy również podkreślić, że wszystkie produkty dostępne w naszej ofercie są w bardzo atrakcyjnej cenie, dlatego też robiąc zakupy za pośrednictwem naszego sklepu internetowego możesz mieć pewność, że nie wydasz dużo pieniędzy. Co więcej, oferujemy profesjonalne wsparcie zatrudnionych przez nas specjalistów – jako że praca jest naszą pasją i dzięki temu posiadamy ogromną wiedzę dotyczącą twardych soczewek kontaktowych oraz bogate doświadczenie zawodowe, z czystą przyjemnością i w fachowy sposób odpowiemy na wszystkie związane z nimi pytania. Serdecznie zapraszamy do zakupów.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Twarde soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe dzieli się na wiele typów. Jeden z najprostszych podziałów zakłada wyróżnienie soczewek kontaktowych twardych oraz miękkich. Te pierwsze były przez długi czas uznawane za soczewki o gorszej jakości. Wykorzystanie nowych, ulepszonych materiałów sprawiło jednak, że twarde soczewki są dziś szczególnie doceniane zwłaszcza przez osoby z dużymi i nieregularnymi wadami wzroku.

Soczewki twarde i miękkie – różnice

Soczewki twarde radzą sobie z bardziej skomplikowanymi wadami i chorobami wzroku, takimi jak na przykład stożek rogówki. Dzięki stosowaniu soczewek twardych można przywrócić dobrą jakość widzenia również osobom zmagającym się z bardzo dużym astygmatyzmem. Ponadto korzystanie ze szkieł twardych zaleca się także pacjentom, u których wady powstały po korekcji rogówki bądź na skutek urazów.

Soczewki twarde zapewniają doskonałą ostrość widzenia w przypadku wad, z którymi soczewki miękkie sobie nie radzą. Jeśli więc zmagasz się z dużą wadą, udaj się do optometrysty na niezbędne badania. Aby stwierdzić, czy dana wada kwalifikuje się do korzystania z soczewek twardych, należy dokonać oceny przedniego odcinka oka, a także wykonać topografię rogówki.

Soczewki miękkie, w przeciwieństwie do tych twardych, stosuje się zwykle przy umiarkowanych wadach. Takie soczewki są zalecane zarówno osobom z krótko- i dalekowzrocznością, jak i tym doświadczającym niewielkiego astygmatyzmu. Soczewki miękkie są bardzo cienkie, co sprawia, że oko łatwo adaptuje się do nich. Z kolei soczewki twarde w pierwszych dniach lub tygodniach mogą powodować lekki dyskomfort. Jednak gdy oczy już przyzwyczają się do nich, soczewki pozostają w pełni komfortowe i zapewniają doskonałą jakość widzenia.

Soczewki twarde czy miękkie – co wybrać?

Nie wiesz, które soczewki będą lepiej dostosowane do Twojej wady wzroku? Skorzystaj z porady specjalisty! A jeśli szukasz konkretnego modelu soczewek, zapoznaj się z ofertą dostępną w sklepie internetowym 2soczewki. Gwarantujemy duży wybór spośród renomowanych marek produkujących soczewki kontaktowe oraz płyny do pielęgnacji szkieł.