Soczewki kontaktowe są wyrobem medycznym i o ich doborze powinien zawsze zadecydować specjalista. Podczas badania wzroku określi on czy i które soczewki kontaktowe będą odpowiednie dla Twojej wady wzroku i Twoich oczu. Między innymi dlatego każda zmiana soczewek kontaktowych powinna być również konsultowana ze specjalistą.


 

Zapisz się na dopasowanie soczewek kontaktowych
  badanie wzrokudopasowanie soczewek

  -  Uwaga: Zapisy na badanie chwilowo niedostępne

   

  Uwaga: Zapisy na badanie chwilowo niedostępne


  Umów się na wizytę

  Umów się na badanie wzroku z dopasowaniem soczewek kontaktowych u naszego optometrysty * w salonie 2soczewki przy ul. Puławskiej 71 w Warszawie.


  Dopasowanie soczewek kontaktowych

  Warszawa dopasowanie, dobór oraz aplikacja soczewek kontaktowych

  Nasz specjalista zdecyduje, jakie parametry powinny mieć soczewki kontaktowe, aby były odpowiednio dopasowane do Twojej wady wzroku i wielkości Twoich oczu. Nie każde soczewki kontaktowe są takie same, różnią się one wieloma parametrami – nie tylko mocą, ale także średnicą lub krzywizną.

  Wypróbowanie soczewek kontaktowych

  Nasz specjalista założy Ci na oko soczewkę lub pokaże Ci jak możesz to zrobić. Może się zdarzyć, że Specjalista poprosi Cię o noszenie soczewek przez kilka minut (np. przypadku soczewek torycznych). lub będziesz musiał wypróbować więcej niż jedną parę soczewek, jako że  najważniejszy jest komfort noszenia i jakość widzenia.

  Wybór soczewek kontaktowych

  Różne rodzaje soczewek kontaktowych wymagają różnej pielęgnacji. W związku z tym nasz specjalista na podstawie rozmowy z Tobą wybierze soczewki odpowiednie dla Twojego stylu życia. Oczywiście zawsze możesz zapytać specjalistę, dlaczego zdecydował się na wybór takich a nie innych soczewek.

  Nauka aplikacji soczewek kontaktowych

  Zakładanie soczewek kontaktowych  to kolejny etap w ich użytkowaniu. Podczas dopasowania nasz specjalista, pokaże Ci, jak to robić. Badany nie opuszcza gabinetu dopóki sam nie zdejmie i nie założy soczewki na oko.

  Zakup soczewek kontaktowych

  Po dopasowaniu soczewek w naszym salonie otrzymasz pierwsze bezpłatne soczewki (10szt. soczewek jednodniowych lub 2szt. soczewek systematycznej wymiany), abyś mógł wypróbować komfort ich noszenia. Po badaniu nasz specjalista  umówi Cię na wizytę kontrolną, która w naszym salonie  jest w cenie dopasowania. Podczas wizyty kontrolnej nasz  specjalista sprawdzi ostrość widzenia pacjenta oraz jego opinię na temat dopasowanych soczewek. Będziesz mógł również od razu dokonać zakupu opakowania soczewek. Jeśli nie będą dostępne od razu, pracownik naszego salonu zamówi je dla Ciebie.

   


  *Optometrysta to autonomiczny, nauczany i regulowany zawód medyczny należący do systemu ochrony zdrowia, a osoba go praktykująca w zakresie badania refrakcji i zaopatrzenia w pomoce wzrokowe, a także diagnozowanie i właściwe postępowanie w przypadku choroby oczu oraz rehabilitacji układu wzrokowego.

  Dziennik Ustaw nr 82 poz 537. rozporządzenia Ministra Pracy i  Polityki Społecznej z dnia 27.04.2010 – grupy 22 – specjaliści ds. zdrowia kod 2286