Stosowanie soczewek kontaktowych jest bezpieczne

Bezpieczeństwo jest najważniejsze. Dla nas Wy, nasi pacjenci zawsze jesteście priorytetem, szczególnie teraz w tych nieprzewidywalnych czasach. W związku z obecną sytuacją związanąz koronawirusem chcielibyśmy przekazać i przypomnieć Wam o kilku zasadach. Zadbajmy wspólnie o nasze zdrowie i o zdrowie naszych bliskich.

Jak bezpiecznie używać soczewek kontaktowych?*

Umyj ręce, dokładnie je opłucz i wysusz

Umyj ręce, dokładnie
je opłucz i wysusz

Zakładanie i zdejmowanie zaczynaj zawsze od tego samego oka

Zakładanie i zdejmowanie
zaczynaj zawsze od tego
samego oka

Wyczyść soczewki po ich zdjęciu z oczu

Wyczyść soczewki
po ich zdjęciu z oczu

Do czyszczenia soczewek, czy pojemnika na soczewki, nigdy nie używaj wody z kranu

Do czyszczenia
soczewek, czy pojemnika
na soczewki, nigdy
nie używaj wody z kranu

Soczewki kontaktowe można stosować w sposób bezpieczny jednocześnie zapobiegając ich potencjalnemu zanieczyszczeniu, o ile będziemy prawidłowo stosować się do zasad pielęgnacji, zgodnie z zaleceniami specjalisty ochrony wzroku.

Szczegółowe informacje dotyczące prawidłowej pielęgnacji i czyszczenia soczewek kontaktowych można znaleźć na stronie internetowej ACUVUE® w części „Noszenie i pielęgnacja soczewek”.

Jak zakładać soczewki kontaktowe?

Jak zdejmować soczewki kontaktowe?

Jak skutecznie umyć ręce?

Pamiętaj! Myj ręce 30 sekund!

Pamiętaj!
Myj ręce 30 sekund!

Zwilż ręce ciepłą wodą i nałóż mydło w płynie w zagłębienie dłoni

Zwilż ręce ciepłą wodą i nałóż mydło w płynie w zagłębienie dłoni

Namydl dokładnie wnętrza dłoni

Namydl dokładnie wnętrza dłoni

Spleć palce i namydl je także

Spleć palce i namydl
je także

Kciuk jednej ręki namydl drugą i na przemian

Kciuk jednej ręki namydl drugą i na przemian

Wierzch jednej dłoni namydl wnętrzem drugiej i na przemian

Wierzch jednej dłoni namydl wnętrzem drugiej  i na przemian

Namydl oba nadgarstki

Namydl oba nadgarstki

Starannie opłucz dłonie i dokładnie je wysusz

Starannie opłucz dłonie idokładnie je wysusz

Jakie soczewki wybrać?

SOCZEWKI JEDNODNIOWE

Korzystając z soczewek jednodniowych codziennie zakładasz nową parę. Jest to najbardziej bezpieczne rozwiązanie, ponieważ nie musisz martwić się dezynfekcją.

Pamiętaj także o odpowiednim doborze soczewek kontaktowych w specjalisty.

SOCZEWKI WIELOKROTNEJ WYMIANY

W przypadku soczewek wielokrotnej wymianypamiętaj o skutecznym płynie do dezynfekcji.

PŁYN DO DEZYNFEKCJI

Gwarantuje wysoką skuteczność dezynfekcji,komfort i łatwość użytkowania1-3.

Dlaczego ACUVUE® ?

Tylko soczewki ACUVUE® posiadają unikatowe technologie, które pozwalają Ci widzieć świat wyraźniej i bez ograniczeń, a przy tym czuć się wyjątkowo i komfortowo każdego dnia.

Pamiętaj o regularnych badaniach wzroku! Bardzo ważne jest, aby soczewki kontaktowe zostały właściwie dopasowane do Twojej wady wzroku. W tym celu rekomendujemy udanie się na wizytę do specjalisty, jak tylko będzie to możliwe.

Pamiętaj o regularnych badaniach wzroku!

Bardzo ważne jest, aby soczewki kontaktowe zostały właściwie dopasowane do Twojej wady wzroku. W tym celu rekomendujemy udanie się na wizytę do specjalisty, jak tylko będzie to możliwe.

umów się na badanie

Masz jeszcze pytania?

Sprawdź inne soczewki marki Acuvue

Sprawdź inne soczewki marki Acuvue

Krótki przewodnik po soczewkach

Krótki przewodnik po soczewkach

Fakty i mity na temat soczewek

Fakty i mity na temat soczewek

Nauka zakładania i zdejmowania

Nauka zakładania i zdejmowania

*Oświadczenie dotyczące stosowania soczewek kontaktowych i koronawirusa (COVID-19) (https://www.acuvue.pl/safety-information)
Zgodnie z naszym Credo, najważniejsi dla naszej firmy są pacjenci, klienci, pracownicy i społeczności, które na nas liczą. Potwierdzamy wytyczne ogłoszone przez osoby odpowiedzialne za ochronę zdrowia publicznego i mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa (COVID-19), które nakazują unikanie dotykania twarzy i oczu. Soczewki kontaktowe można stosować w sposób bezpieczny jednocześnie zapobiegając ich potencjalnemu zanieczyszczeniu, o ile będziemy prawidłowo stosować się do zasad pielęgnacji, zgodnie z zaleceniami specjalisty ochrony wzroku. Obejmują one dokładne umycie, opłukanie i osuszenie dłoni przed zakładaniem lub zdejmowaniem soczewek kontaktowych. Szczegółowe informacje dotyczące prawidłowej pielęgnacji i czyszczenia soczewek kontaktowych można znaleźć na stronie internetowej ACUVUE® w części „Noszenie i pielęgnacja soczewek” (https://www.acuvue.pl/noszenie-pielegnacja-soczewek/pielegnacja-soczewek
1. Berntsen DA, Hickson-Curran SB, Jones LW, et al. Subjective Comfort and Physiology with Modern Contact Lens Care Products. Optom Vis Sci. 2016;93(8):809-819.
2. JJV Data on File 2017. Multi-center 1-month dispensing daily wear study with senofilcon C toric CLs with Revitalens OcuTec MPDS, worn for 30 days. N=130 habitual soft toric CL wearers in US.
3. JJV Data on File 2016. Multi-Center 1-month dispensing daily wear study with comfilcon A toric using Revitalens OcuTec MPDS. N=95 habitual soft toric contact lens wearers in the US.
**Dane firmy JJV 2019. Uzasadnienie danych dla twierdzeń dotyczących marki ACUVUEv na całym świecie.Badania przeprowadzono w okresie od 12.2018 do 01.2019.W badaniu brali udziałspecjaliści ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Rosji, Japonii, Korei Południowej, Chin, Francji oraz Niemiec.
ACUVUE®, ACUVUE® OASYS, ACUVUE® OASYS 1-Day, 1-DAY ACUVUE® MOIST MULTIFOCAL, 1-DAY ACUVUE® MOIST i ACUVUE™ RevitaLens są znakami towarowymi firmyJohnson & Johnson© Johnson & Johnson Poland Sp. z o.o., ul. Iłżecka 24, 02-135 Warszawa, Polska. 2020. SK/2020/03/9563