Szkła okularowe

Szkła okularowe

Jakie szkła do okularów wybrać? To pytanie z pewnością zadaje sobie każdy, kto planuje zakup nowych okularów. Od dobrze dopasowanych soczewek okularowych zależy zdrowie oczu, jakość widzenia, a także komfort ich użytkowania.

Zapraszamy do naszego salonu na:
– badanie oczu,
– dobór okularów
– zakup okularów

W sklepie 2soczewki.pl znajdziesz szkła okularowe sprawdzonych i renomowanych producentów. Możesz wybierać z wielu opcji i dopasować soczewki do indywidualnych potrzeb, trybu życia i stylu pracy. W zależności od preferencji możesz zdecydować się na okulary z soczewkami progresywnymi, fotochromowymi, antyrefleksem, a także pokrytymi powłokami: Blue Control, oleofobową lub hydrofobową.

Jakie szkła do okularów wybrać? Poznaj ich rodzaje.

Szkła jednoogniskowe do okularów korekcyjnych.

Jeżeli nie masz ściśle sprecyzowanych wymagań związanych ze swoimi szkłami do okularów i chcesz po prostu, aby były wygodne i pozwalały na ostre widzenie, wówczas warto rozważyć zakup podstawowych szkieł okularowych tzw. szkieł jednoogniskowych. Szkła tego typu służą do korekcji jednej wady wzroku: krótkowzroczności, nadwzroczności lub astygmatyzmu.

Jednym z podstawowych kryteriów, na które należy zwracać uwagę przy dopasowywaniu szkieł,  jest tzw. indeks soczewki. Parametr ten w praktyce decyduje o konstrukcji soczewki okularowej. Im wyższy współczynnik załamania światła, tym cieńsza i bardziej elastyczna, a tym samym estetyczniejsza soczewka. W sklepie i salonie stacjonarnym oferujemy zarówno indeksy podstawowe – 1.49 i 1.56, jak i wyższe – 1.60, 1.67 i 1.74, z których powinny korzystać osoby z zaawansowaną wadą wzroku. Szkła o wyższym indeksie są również znacznie lżejsze, co przekłada się na wygodę noszenia.

Szkła progresywne dla osób po 40.

Po 40 roku życia wiele osób nie tylko ma problemy z widzeniem obiektów z dalszej odległości, ale również coraz trudniej przychodzi im odczytywanie liter i rozpoznawanie obiektów znajdujących się bardzo blisko. To schorzenie zwane starczowzrocznością (prezbiopią) potrafi bardzo uprzykrzyć życie – czasami wymaga noszenia ze sobą, aż dwóch par okularów! Rozwiązaniem tego problemu są okulary z soczewkami progresywnymi. Pozwalają one na wyraźne widzenie w trzech strefach –  zarówno z bliży i dali, jak i w strefie pośredniej. To doskonałe rozwiązanie dla osób szukających okularów wszechstronnych, z którymi mogą zarówno czytać książkę, jak i pracować na komputerze.

Okulary progresywne nie tylko pozwalają doskonale korygować wady wzroku, ale również zapewniają komfort noszenia w ciągu dnia.

Kobieta z okularach czyta gazetę

Okulary do pracy przy komputerze

Chyba nikt z nas nie jest w stanie wyobrazić sobie życia bez telefonu komórkowego, tabletu  i komputera. Oprócz niewyobrażalnego komfortu korzystanie z urządzeń elektronicznych ma również pewne wady. Zbyt częste ich używanie negatywnie wpływa na wzrok. Niebieskie światło transmitowane przez smartfony,  komputery,  tablety czy oświetlenie typu LED może powodować nie tylko suchość, zmęczenie i podrażnienie oczu, ale także zwyrodnienie plamki żółtej i tym samym nieodwracalne zmiany chorobowe. 

Dla osób pracujących przy komputerze stworzono specjalne okulary wyposażone w filtr światła niebieskiego. Szkła z powłoką Blue Control blokują niebieskie światło, chroniąc oczy przed natężeniem, a jednocześnie poprawiają komfort i jasność widzenia. W okularach wyposażonych w tego typu filtr możemy być spokojni o zdrowie swoich oczu. 

Cyfrowe zmęczenie wzroku - 9 wskazówek jak mu zapobiec

Szkła chroniące przed słońcem i UV

Czy wiesz,  że słońce i emitowane przez nie promienie UV mogą wpływać negatywnie nie tylko na naszą skórę,  ale jest przede wszystkim na oczy? Intensywna  i ciągła ekspozycja oczu na działanie promieni słonecznych przyczynia się do ich starzenia i wywołuje liczne schorzenia. Oczy powinny być chronione nie tylko w lecie,  kiedy jesteśmy najbardziej  wystawieni na działanie promieniowania UV,  ale również w innych porach roku. W trosce o swoje oczy najlepiej wybrać szkła korekcyjne fotochromowe, które są wyposażone w filtr UV.  Szkła tego typu samodzielnie dopasują się do natężenia światła słonecznego. Przy mocnym słońcu  przyciemniają się i pochłaniają niebezpieczne promieniowanie. 

Kobieta na plaży opala się w soczewkach kontaktowych

Powłoka antyrefleksyjna

Przy zakupie szkieł okularowych warto również zwrócić uwagę czy posiadają one powłokę antyrefleksyjną.  Popularne antyrefleksy eliminują niepożądane odbicie światła i poprawiają przejrzystość obrazu i kontrast. Takie szkła świetnie to doskonałe rozwiązanie dla osób,  które pracują za kółkiem lub przy komputerze. Powłoka antyrefleksyjna sprawia, że oczy nie męczą się  i w efekcie mniej są podatne na dolegliwości.

Przeciw parze i zabrudzeniem

Aby nasze szkła pozwalały na ostre i dokładne widzenie przedmiotów zarówno z bliska jak i z daleka,  muszą być nieskazitelnie czyste. W trakcie codziennego użytkowania  szkła ulegają zabrudzeniu m.in. na skutek sebum znajdującego się na opuszkach palców,  drobinek kurzu i innych zanieczyszczeń, którymi jesteśmy otoczeni. Podobna sytuacja ma miejsce podczas zmiany temperatury otoczenia (np. przejścia z ciepłego pomieszczenia na  mróz). Wówczas na naszych szkła mogą pojawić się cząsteczki wody, które  tworzą parę. 

W takiej sytuacji rozwiązaniem jest wybór szkieł okularowych z uszlachetniającą powłoką oleofobową (zabezpieczenie przed tłuszczem i kurzem)  lub hydrofobową (przeciw parowaniu).

Okulary dla aktywnych dzieci

Szkła okularowe  dla dzieci  i młodzieży muszą być dopasowywane z niezwykłą starannością. Z jednej strony powinny w pełni korygować wady wzroku, z drugiej zapewniać bezpieczeństwo i wygodę –  aby noszenie okularów dla dziecka  było czystą przyjemnością. W sklepie 2soczewki.pl  oferujemy  szkła okularowe o specjalnej, wytrzymałej  konstrukcji, które dostosowane są do aktywności tych najmłodszych. Z okularami wyposażonymi w tego typu  szkła  dziecko będzie czuło bezpiecznie i pewnie podczas każdej, nawet najbardziej zwariowanej,  zabawy.

Okulary dla aktywnych dzieci

Soczewki kontaktowe przeznaczone są do korekcji zdrowych oczu. Płyny do soczewek kontaktowych to wyrób medyczny do czyszczenia, dezynfekcji i przechowywania soczewek kontaktowych.
Podmiot prowadzący reklamę: 2soczewki.pl
Producent: lista producentów produktów objętych promocją znajduje się pod adresem: 2soczewki.pl/informacja-o-producentach/