Jakie są najlepsze soczewki kontaktowe na lato?

Letnie, gorące dni przynoszą nowe wyzwania zarówno dla oczu. Jakie soczewki będą najlepsze do noszenia w trakcie upałów i wakacyjnych aktywności?

W lecie znacznie więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu: na plaży, basenie czy pieszej wędrówce po górach. Zwiększona ekspozycja na słońce, wiatr, piasek czy wysokie temperatury może negatywnie wpływać na kondycję naszych oczu. Z tego względu tak ważne jest wybrać odpowiednie soczewki, które pozwolą nam cieszyć się w pełni wakacjami.

Soczewki jednodniowe – to najlepszy wybór na lato

Podczas wakacji jesteśmy bardziej aktywni, przemieszczamy się i więcej podróżujemy. Takie warunki nie sprzyjają zachowaniu odpowiedniej higieny soczewek. Czasami po prostu nie mamy czasu na pielęgnację naszych soczewek tygodniowych czy miesięcznych. Zakładanie na oczy brudnych soczewek  doprowadzić do dużego dyskomfortu i infekcji oczu. Z tego też powodu lekarze okuliści i optymetryści zalecają stosowanie w lecie soczewek jednodniowych.

Jednodniowe soczewki na lato  mają kilka zalet:

  • Sterylność i higiena. Korzystając z soczewek jednodniowych, nie musimy martwić się o ich dezynfekcję. Po całym dniu zużytą soczewkę wyrzucamy do kosza, a na drugi dzień z blistru wyciągamy nową, sterylną. W ten sposób mamy pewność, że do naszego oka nie dostaną się żadne bakterie i nie będziemy narażeni na ryzyko infekcji.
  • Wygoda i komfort. Stosując soczewki jednorazowe, nie musimy zabierać ze sobą pojemników na soczewki i innych akcesoriów. Nie musimy martwić się o to, gdzie i kiedy zdezynfekujemy nasze soczewki. Po prostu starą soczewkę wyrzucamy, a nową zakładamy na drugi dzień.
  • Nawilżenie i przepuszczalność powietrza. Soczewki jednodniowe wykonane są z materiałów, które zapewniają wygodę noszenia. Są cieńsze, przepuszczają więcej powietrza i dają lepsze nawilżenie oka. A to w przypadku gorących dni jest sporym atutem.
Soczewki jednodniowe to najlepsza opcja na upały

Zadbaj o odpowiednie nawilżenie

W letnie dni, kiedy nasze oko jest narażone na działanie wysokiej temperatury, a także klimatyzacji, może być bardziej podatne na wysuszenie. Z tego powodu wybierając soczewki, warto zwrócić uwagę na stopień nawilżenia, jakie zapewniają. Na gorące dni najlepiej sprawdzą się modele silikonowo-hydrożelowe. Warto również szukać modeli, które posiadają dodatkowe składniki nawilżające oko. Soczewki nawilżające powinny szczególnie wybierać osoby, które cierpią na zespół suchego oka. W lecie dolegliwości się intensyfikują.

Chroń oczy przed UV

W lecie zdecydowanie bardziej jesteśmy narażeni na ekspozycję promieni UV. Z tego względu warto zastanowić się, nad zakupem soczewek posiadających filtr UV. Tego typu soczewki zapewniają rogówce i soczewce oka dodatkową ochronę przed działaniem szkodliwego promieniowania słonecznego. Warto jednak pamiętać, że soczewki z filtrem UV chronią tylko tę część gałki ocznej, na której znajduje się soczewka. Z tego powodu oprócz soczewek z filtrem UV warto zawsze nałożyć okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV. W ten sposób zapewnimy naszym oczom najlepszą ochronę.

Soczewki kontaktowe noszone latem zapewnią nam wiele swobody, a także pozwolą na korzystanie z wakacyjnych aktywności. Warto wybrać dobrze, aby móc w pełni wykorzystać czas urlopu bez ryzyka infekcji lub zapalenia oka.

 

Sprawdź jednodniowe soczewki na lato w naszym sklepie