Promieniowanie UV, a ochrona oczu.

Zaczyna się sezon letni. Wszyscy wiemy jak promieniowanie UV wpływa na stan naszej skóry.Zastanawialiście się jak na promienie ultrafioletowe reagują nasze oczy?

Intensywne promieniowanie ultrafioletowe (UV) uszkadza wrażliwe elementy oczu, co w rezultacie może wpłynąć na nasz wzrok. Wiele badań wykazało, iż wpływ promieniowania UV kumuluje się w czasie i może zwiększać ryzyko wystąpienia chorób oczu w późniejszym wieku. W skrajnych przypadkach możemy mieć również do czynienia z ubytkiem lub utratą wzroku.

Oko posiada własne mechanizmy obronne przed promieniowaniem UV. Naturalną reakcją obronną oka przed nadmiernym słońcem jest chociażby mrużenie i zmniejszenie źrenic. Niestety to nie wystarczy.

Dlatego ważne jest, aby chronić oczy przed promieniowaniem ultrafioletowym – przez cały rok. Zarówno w kwietniu, lipcu i październiku, kiedy grasz w tenisa lub opalasz się, jeździsz na rowerze, chodzisz do pracy lub po prostu spacerujesz.

Rozwiązaniem pozostają okulary z odpowiednim filtrem UV, ale i one mogą nie stanowić dostatecznej ochrony. Promienie słoneczne docierają do naszych oczu z boków, od góry i dołu, i mogą powodować uszkodzenia. Dodatkową ochronę dla osób z wadą wzroku w takim przypadku mogą stanowić soczewki kontaktowe z filtrem UV. Niestety nie wszystkie soczewki kontaktowe posiadają taką ochronę. Polecamy soczewki 1 Day Acuvue Trueye lub Acuvue Oasys

Jeśli więc nosisz soczewki kontaktowe, wybieraj te z filtrem UV. Dodatkowo nawilżaj oczy kroplami typu sztuczne łzy.

Chroń swoje oczy, bo naprawdę warto.

Soczewki kontaktowe przeznaczone są do korekcji zdrowych oczu. Płyny do soczewek kontaktowych to wyrób medyczny do czyszczenia, dezynfekcji i przechowywania soczewek kontaktowych.
Podmiot prowadzący reklamę: 2soczewki.pl
Producent: lista producentów produktów objętych promocją znajduje się pod adresem: 2soczewki.pl/informacja-o-producentach/